Podporují nás:

logo MSMT

Archiv

ČT - sportovní infrastruktura

Vážení sportovní přátelé,
 
dovoluji si Vás ještě jednou oslovit, na žádost pana režiséra Jiřího Podlipného, který nám a sportu obecně fandí, s prosbou o aktivaci vašich SK TJ, třeba jen Vámi vytipovaných, aby zaslaly na sebe kontakt a tip na sportoviště, na která chce dokument upozornit. Určitě taková existují ! Požadavky specifikuje pan Podlipný níže.
Po dlouhé době se podařilo k natočení takového dokumentu najít prostředky. Je to také znamení toho, že i veřejnoprávní média začala brát kritickou situaci českého sportu, zejména základních článků, vážně. Kdo jiný, než ČUS se svojí sítí územních odborných pracovišť a jejich SK/TJ, mohou pro takový dokument poskytnout podklady. Přípis pana režiséra naleznete níže.
 
Díky předem za Vaši součinnost,
 
  Vážený a milý pane Boháči,

nejprve mi dovolte, abych Vám a Vaším prostřednictvím poděkoval Vašim ctěným kolegům za většinou trefné tipy na zchátralá, zaniklá nebo jinak žalující sportoviště. Sportoviště usvědčující společnost, stát z toho , jak se staví ke sportu. Popravdě řečeno jsem jich čekal více. Proč? Vycházím z obecných souhrnných čísel, která jsou zoufalá ... z rozhovoru s M.Janstou: "

Sport v devadesátých letech zákonem dostal zanedbaný majetek skoro za 62 miliard, dalších 42 miliard činí majetek členů sdružených v ČUS. Ten majetek potřebuje nějakou údržbu. A tu údržbu těžko můžete dělat, když nemáte ani na elektřinu. Takže se majetek vybydluje, neinvestuje se do něj. Padesát procent majetku je starší padesáti let, dalších 43 procent je starší pětadvaceti let, což je tristní. Potřebujete moderní šatny, hygienu, to tam není. Tělocvik a sport živoří, dostali jsme se na absolutní chvost Evropy."
Proto bych rád poprosil Vaším prostřednictvím a oslovil funcionáře ČUS ještě jednou. Asi i možná zaniklo, že výsledkem natáčení by měl být téměř hodinový velký společenský dokument. (či-li nikoliv pár šotů do sportovního zpravodajství). A dokument v tomto rozsahu, aby byl hodnověrný a přesvědčivý, už opravdu "sežere" hodně záběrů. A v neposlední řadě bych si rád i vybral, nejenom z obrazových důvodů, ale také proto, že některé tipy se teritoriálně či druhově překrývají. Děkuji.

A ještě jedna prosba pro všechny:
přivítal bych i tipy na sportoviště, areály, které nejsou na první pohled v rozvalu, nerostou ve střeše břízky atp., ale jsou na hranici či za hranicí provozuschopnosti. Rád bych v nich našel  zanícené a přesvědčivé funcionáře či trenéry, kteří mi odvypráví minipříběhy jak nemají peníze na elektriku, natož na opravy, natož na rozvoj. Jak vše se řeší " z ruky do huby" a kolikrát je i ruka prázdná...jaké to stojí úsilí, aby se sportovalo....A úplně ideální je i připomenutí, že tady cvičil, vyrůstal, trénoval ten a ten posléze slavný medailista. Děkuji.

Zdraví, děkuje a těší se Jiří Podlipný, režisér