Podporují nás:

logo MSMT

Archiv

 

Dobrý den,

 

včera ráno (6. října) na setkání s představiteli sportovních organizací oznámila ministryně Kateřina Valachová, že zrušila Program VIII MŠMT, primárně určený na činnost sportovních klubů.

 

Je to s velkou pravděpodobností i důsledek tlaku, který na ní vytvořilo vedení ČUS, včetně kampaně s otevřeným dopisem (děkuji Vám za pomoc).

 

Paní ministryně slíbila, že  nejpozději do 9. října 2015 vyhlásí tento program v nové podobě.

 

Tím se otevírá možnost zbavit se v prováděcích pokynech nesmyslů, vyřazujících předem z portfolia žadatelů většinu sportovních klubů (95 % momentálních žadatelů).

 

TJ/SK budou tentokrát podávat žádosti na ministerstvo přímou cestou.

 

Česká unie sportu přijala již dnes opatření, kterým chce přispět k co nejvyššímu počtu klubů, které dosáhnou na státní příspěvek.

 

Ihned po vyhlášení prováděcích pokynů nově vyhlášeného programu Vás budu informovat, jakým způsobem vybavíme žádosti, aby to co nejméně zatížilo TJ/SK, které již žádost podaly dle původních pravidel. Pokud to bude možné, žádosti Vám administrativně zabezpečíme a připravíme k odeslání.

 

Znovu připomínám, ač Vás tím zajisté již unavuji, že se jedná o historický předěl ve financování sportovních klubů. Bojujeme proti silám, které na přímém financování TJ/SK nemají zájem a uvědomují si, že se na očekávaném navyšování prostředků na sport (slib ministryně, vlády, očekávaná novela loterijního zákona…) budou muset dělit i se základními články sportu.

 

Vše je rozehrané tak, že poslední, co by tento historický moment mohlo zhatit, je nezájem TJ/SK o nabízené příspěvky.

 

Děkuji za pochopení aktuální situace a v nejbližší době očekávejte další aktuální informace.